Lucie Hinnerová jako jediná ze tří Češek zvládla předkvalifikaci na LET 2014

Publikováno 09 Pro 2013 in Napsali o mně | Komentáře nejsou povoleny

Tři Češky – Lucie Hinnerová, Daniela Proroková a Šideri Váňová – vyrazily na začátku prosince do Maroka, aby bojovaly o hrací karty na Ladies European Tour v příštím roce. Z předkvalifikace B dál postoupila jen Lucie Hinnerová, která v Royal Golf Dar Es Salam Golf Clubu v Rabatu na Red Course po kolech 80, 76, 77, 81 (+22) obsadila dělené 21. místo.

V předkvalifikaci B ve dnech 5. až 8. prosince startovala i Daniela Proroková, která po výsledcích 87, 84, 78, 76 (+33) skončila dělená 35. z 52 startujících hráček. V předkvalifikaci C hrané v témže termínu a v témže resortu, ale na Blue Course startovala Šideri Váňová. Ta po kolech 81, 83, 80, 79 (+35) obsadila dělené 27. místo ze 34 startujících hráček.

Finálová část kvalifikace na LET v roce 2014 se hraje na pět kol od 14. do 18. prosince na v Marakéši střídavě na hřištích Al Maaden a Samanach. Cutem po čtyřech kolech do finálového kola projde jen 60 nejlepších hráček a všechny další se shodným součtem. Prvních 30 hráček v konečném pořadí kvalifikace získá kategorii 8a, která jim umožní start v drtivé většině turnajů LET v sezóně 2014. Držíme palce, aby mezi nimi byla i Lucie Hinnerová, čerstvá profesionálka z Golf Clubu Brno.

Text: Luboš Klikar