Lieser a Hinnerová: Šampioni ve hře na rány

Publikováno 26 Srp 2015 in Napsali o mně | Komentáře nejsou povoleny

V kolísavém a větrném počasí na liberecké Ypsilonce vyvrcholil šampionát PGAC na rány. Stylem start – cíl to vyhrál Ondřej Lieser a nejlepší ženou se stala Lucie Hinnerová.

Lieser vedl celkem dominantně. S celkovými -11 nechal všechny soupeře za sebou o devět a více ran.
„Je to zvláštní, po devítce jsem byl -6, ale nepřišlo mi, že bych hrál nějaký supergolf. Potěšily mě chip-iny na trojce a na čtyřce. Když přišel eagle na sedmičce, věděl jsem, že to půjde. Na devítce jsem zadrivoval k hraně bunkeru, odkud jsem se vyhrál k tyči a mohl zase skórovat, což mě uklidnilo definitivně,” řekl Ondřej Lieser.

„Tak trochu jsem začal doufat, že bych mohl zahrát „speciální“ výsledek, ale trable na dvanáctce a třináctce, tedy jediné bogey, mě z toho vyvedly. Putty mě ani moc nezlobily, a když ano, tak díky mému špatně zvolenému tempu, greeny za to nemohly. Je jasné, že když tady kolik týdnů nepršelo a pak napadlo 80 mm vody během pár hodin, že to na greenech musí být znát,” dodal vítěz Czech PGA Stroke Play Championship,
Jaké jsou pro Liesera ideální podmínky?
“Na rozdíl od některých kolegů mě potěšilo počasí – čím je horší, tím se mi hraje líp. Foukalo, vítr se točil, občas i sprchlo. Pro mě ideální podmínky,“ přiznal Lieser.

Druhé místo nakonec získal Martin Příhoda (-2), který tak pokračuje v plnění svého plánu obhajoby celkového prvenství v Czech PGA Tour.
Na dalších místech se seřadili cizinci v pořadí Federico Elli (It.), Dvorak (Rak.), Phillips (UK) & Páleník (SVK) a potvrdili tím, že jsou zpestřením a zkvalitněním startovního pole.
Ital Elli ke svému třetímu místu dodal: „Přijel jsem po loňských dobrých zkušenostech. Líbí se mi zdejší resort i atmosféra Czech PGA Tour. Dnes bych za nejdůležitější asi prohlásil puttování, greeny nebyly zrovna příjemné. A to chci být zdvořilý… Minulý rok byly lepší. Drivy mi dnes šly dobře a krátká hra taky ušla. Chystám se ještě na Casu Serenu a do Berouna.“

Nejlepší ženou byla na Ypsilonce Lucie Hinnerová, která celkově skončila na T10 a po zásluze získala ženský titul.

Zdroj: http://www.golf.cz/novinky/lieser-hinnerova-sampioni-ve-hre-na-rany/